facebook
twitter
google
youtube
Magnetoterapie Biomag VET
Magnetoterapie Biomag VET
Magnetoterapie Biomag VET
Magnetoterapie Biomag VET


Zdravotní indikace

Seznam a popis programů, cíl aplikací

1 • Tlumení bolesti 60 min.

Popis: Program je přednostně určen k tlumení akutních i chronických bolestí u zvířat. Aplikujeme jej přednostně při zahájení léčby a po ústupu bolesti střídáme a kombinujeme s dalšími vhodnými programy. Neaplikujeme u bolestí neznámého původu, kde není stanovena příčina. Důvodem je, aby útlum klinických projevů neztížil včasnou a správnou diagnostiku onemocnění. Tlumit bolesti, uvolnit svalové spazmy, podpořit proces hojení a regenerace.

2 • Dysplazie kloubů 30 min.

Popis: Program využívá postupně se měnící spektrum frekvencí s účinky analgetickými, vasodilatačními i regeneračními. Vše se pozitivně uplatní při kloubní dysplazii u zvířat k podpoře hojení a regenerace poškozených tkání. Mírnit bolest a neklid zvířete a přitom stimulovat regenerační pochody kloubních tkání.

3 • Distorze kloubů 60 min.

Popis: Program využívá převážně vasodilatační a protiotokové frekvence, které zlepšují cévní cirkulaci v exponované tkáni, urychlují vstřebávání hematomu, otoku a vytvářejí lepší podmínky pro rychlé hojení měkkých tkání a vazů. Urychlovat vstřebávání výronu při distorzi, působit protiotokově a umožnit rychlou obnovu hybnosti kloubů.

4 • Bolesti páteře 30 min.

Popis: Program s využitím analgetických frekvencí je určen k mírnění bolesti, k uvolnění svalových kontraktur a k obnově hybnosti. Po odeznění akutních bolestí pokračujeme v léčbě střídáním s programy stimulačními a regeneračními - např. s programem č. 2 Dysplazie kloubů a č. 8 Podpora hojení po operaci. Zmírnit bolesti a umožnit obnovu hybnosti a další pohybovou rehabilitaci.

5 • Léčba zlomenin 60 min.

Popis: Program využívá vysokých frekvencí, které výrazně stimulují hojivé a regenerační pochody v poškozených tkáních i za cenu, že přechodně bude přetrvávat zvýšená citlivost. Urychluje tvorbu svalku u zlomeniny a hojení u velkých i malých zvířat. Stimulovat zvýšenou metabolickou aktivitu v tkáních, urychlit proces hojení a regeneraci tkání poškozených po úrazu.

6 • Namožení svalů a šlach 60 min.

Popis: Program je určen k tlumení akutních bolestí po namožení svalů a šlach po námaze, tréninku, závodech malých i velkých zvířat. Aplikujeme ho při zahájení léčby a po ústupu bolesti střídáme s programy stimulačními, např. č. 2 Dysplazie kloubů, č. 5 Léčba zlomenin. Programy kombinujeme se zvýšeným příjmem magnetizované vody. Po utlumení akutních bolesti urychlit proces hojení a regenerace a připravit zvíře na další pohybovou aktivitu.

7 • Obnova hybnosti kloubů 30 min.

Popis: Program s převahou spazmolytických, vasodilatačních a protiotokových frekvencí vhodný k urychlení hojení po zranění kloubů v počátku léčby. K doléčení střídáme s programem č. 8 Podpora hojení po operaci. V prvních týdnech zlepšit celkový stav tkání, likvidovat otok, výrony, povolit svalové spazmy a následně zlepšením mikrocirkulace a okysličením tkání urychlit proces hojení a obnovit hybnost.

8 • Podpora hojení po operaci 30 min.

Popis: Program využívá střídání středních a vysokých frekvencí s převážně vasodilatačními, stimulačními a regeneračními efekty na exponované tkáně, které lze velmi výhodně využít ve veterinární medicíně pro podporu hojení po operacích. Výrazně ovlivňuje mikrocirkulaci okysličené krve, metabolickou aktivitu, stimuluje hojivé a regenerační pochody v poškozených tkáních a hojení ran. S aplikacemi začínáme cca 5 – 7 dnů po operaci, kdy je rána ošetřená a nehrozí krvácení. Stimulovat zvýšenou metabolickou aktivitu v tkáních, zlepšovat okysličení, urychlit proces hojení a regeneraci tkání poškozených po operačním zákroku nebo úrazu.

9 • Hojení ran 30 min.

Popis: Program s převahou vasodilatačních frekvencí vede ke zlepšení mikrocirkulace v poškozených a zanícených tkáních. V exponované oblasti dochází k odplavování kyselých metabolitů a ke zlepšení přísunu okysličené krve a živin. Tím se vytvářejí lepší podmínky pro hojení a obnovu normálních funkcí. Stimulovat zvýšenou metabolickou aktivitu v poškozených tkáních, zlepšit průtok okysličené krve se živinami, působit protizánětlivě a urychlovat hojení.

10 • Záněty močových cest 30 min.

Popis: Program s využitím spazmolytických a vasodilatačních frekvencí je určen k uvolnění spazmů, k potlačení bolesti v močovém traktu při zánětu a k posílení protizánětlivých a hojivých procesů. Program kombinujeme se zvýšeným příjmem magnetizované vody. Zmírnit spazmy a křeče v urogenitální oblasti, zlepšit průtok okysličené krve, působit protizánětlivě, detoxikačně a urychlovat hojení.

11 • Poruchy vyprazdňování 30 min.

Popis: Program s využitím analgetických frekvencí a spazmolytických frekvencí je určen k uvolnění spazmů, proti nadýmání a k obnově pasáže v trávicím traktu u zvířat. Program kombinujeme se zvýšeným příjmem magnetizované vody. Uvolnit břišní křeče, spazmy a obnovit střevní pasáž.

12 • Koliky velkých zvířat 60 min.

Popis: Program s využitím analgetických frekvencí a spazmolytických frekvencí je určen k mírnění bolesti, uvolnění spazmů, nadýmání, kolikovitých bolestí v trávicím a močovém traktu a k obnově pasáže. Po odeznění akutních bolestí pokračujeme v léčbě střídáním s programy stimulačními – např. č. 8 Podpora hojení po operacích. Uvolnit břišní křeče a spazmy, zmírnit bolest a obnovit střevní pasáž.

13 • Regenerace 30 min.

Popis: Program s převahou vasodilatačních a protiotokových frekvencí vhodný k urychlení regenerace svalů krátce po zátěži. K dosažení úplné regenerace střídáme s programem Podpora hojení po operacích, který zvyšuje metabolickou aktivitu, okysličení a regenerační pochody ve tkáních. Programy kombinujeme se zvýšeným příjmem magnetizované vody. Stimulovat zvýšenou metabolickou aktivitu ve tkáních, vyplavit metabolity ze svalů po námaze, zlepšovat okysličení, urychlit regeneraci a přípravu na další svalovou zátěž.

14 • Nadměrné línání 45 min.

Popis: Program s převahou vasodilatačních frekvencí vede ke zlepšení mikrocirkulace v exponovaných tkáních. Při aplikacích na velké plochy kůže línajících zvířat dochází ke zvýšené detoxikaci a ke zlepšení přísunu okysličené krve a živin do kůže. Tím se vytvářejí lepší podmínky pro kvalitu kůže a srsti. Program kombinujeme se zvýšeným příjmem magnetizované vody. Stimulovat zvýšenou metabolickou aktivitu v kůži, detoxikovat, zlepšit krevní průtok v kůži s přísunem kyslíku, živin a stimulovat růst a kvalitu srsti u zvířat.

15 • Program Individual 60 min.

Popis: Program, který umožňuje ruční nastavení libovolné aplikační frekvence, tvarů pulzu a dalších parametrů v rozmezí celého spektra vybavení přístroje. Umožnit uživateli individuální nastavení a pro pacienta umožňuje nalézt nejvhodnější frekvenční pásmo s optimalizací parametrů.

Magnetizovaná voda

Vhodnou součástí aplikací magnetoterapie je podávání zvířeti magnetizované vody. Magnetizovaná voda se podává zvířeti jak při léčbě konkrétního zdravotního problému, tak i preventivně. Účinky magnetizované vody jsou popsány v návodu k obsluze Biomag®

Lumina – VET je zapsán v Seznamu schválených veterinárních přípravků pod číslem VTP/004/13-C.

certifikáty magnetoterapie Biomag VET

Spřátelené weby